Vďaka za voľby.

Autor: Július Pšenák | 9.3.2012 o 12:55 | Karma článku: 8,66 | Prečítané:  443x

Nespokojnosť, hnev, či frustrácia sú síce na mieste nielen za zbytočné a predčasné výdavky, no nevedú k posunu za lepším. Vraj je múdre netrápiť sa s tým, čo nemôžem zmeniť a čo môžem zmeniť, to neopúšťať. Môj otec hovorí: "Trocha života do toho umierania!", či "Drž sa statočne!"

Bol som cez víkend v nemocnici - roztrhnutá achilovka. Atmosféra bola dusná. Všetci frflali a nadávali. Na stravu, na opateru, na povinne prinesené hygienické balíčky, na komplikovaný prístup na wc, na vzduch, na výťah,...

Mne bolo fajn, optimálne teplo, stravy dostatok, opatera primeraná. Mal som dosť času pochopiť, že tento rok bežky zkončili. A mohol som si v posteli čítať.

Keď ma v pondelok prepúšťali domov, sestry kričali na maďarskú starenku, že jej nerozumejú, že je v háji a že jej doprovod (dvaja chlapi) jej nemôže prekladať, lebo na oddelenie môžu iba pacienti, ale zapísať ju musia. Teta bola veľmi bezradná.

Ja som považoval za potrebné sa sestrám poďakovať.

Ďakujem Vám, bolo mi tu fajn a cítil som sa u Vás dobre.

Vyvalili oči ako keď človek stretne blázna, alebo prvý krát vidí černocha. No predsa kývli hlavami.

Dnes považujeme za samozrejmé mnohé veci a hlavne práva. Vieme sa jedovať, ale nevieme byť vďačný. Na pošte sa pri výplate sociálnych dávok nestretávame so záplavou slova ĎAKUJEM, ani Grékov nepočuť pokorné - ďakujem.

Voliť pôdem so zaťatými zubami, nie pre boľavú nohu ale pre opakované sklamanie z pravice, lebo som vďačný, že máme voľby. Na Zemi je málo ľudí, ktorí môžu voliť. Vďaka všetkým tým statočným ľuďom a generáciám, ktorí nám túto možnosť dopriali a vymohli. (Upozorňujem, že za voľby nechápem hlasovanie.)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

KOMENTÁRE

Do koľkých demisií sa musí napočítať, kým Kaliňák odstúpi?

S takými podozreniami sa nedá v normálnej demokracii žiť.


Už ste čítali?